![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13924041
*
nr 1392 4041
Karl-Johan Hallander
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Huvudled upphör". Signerad, daterad -70. Olja på duk, 66x55 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 19:07:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 01:33:23
1
400 kr
20/4 01:33:53
1
400 kr
26/4 18:58:32
2
350 kr
26/4 18:58:32
1
400 kr (Budbetjänt)
26/4 19:02:56
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Karl-Johan Hallander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan hallander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl-Johan Hallander
nr 1392 4041
Karl-Johan Hallander
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Huvudled upphör". Signerad, daterad -70. Olja på duk, 66x55 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 01:33:23 | 1 | 400 kr |
20/4 01:33:53 | 1 | 400 kr |
26/4 18:58:32 | 2 | 350 kr |
26/4 18:58:32 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
26/4 19:02:56 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.Läs mer om Karl-Johan Hallander
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan hallander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43