KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728506
*
nr 1572 8506
Hjalmar Grahn
(1882-1949), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, bildmått: 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2023
kl 20:18:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 08:56:43
1
600 kr
21/10 08:57:43
1
Vinnande bud
23/10 18:51:24
2
800 kr
23/10 18:51:24
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Läs mer om Hjalmar Grahn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar grahn olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hjalmar Grahn
nr 1572 8506
Hjalmar Grahn
(1882-1949), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, bildmått: 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/10 08:56:43 | 1 | 600 kr |
21/10 08:57:43 | 1 | Vinnande bud |
23/10 18:51:24 | 2 | 800 kr |
23/10 18:51:24 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.Läs mer om Hjalmar Grahn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar grahn olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43