![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8906085
*
nr 890 6085
Spegel
mahognyram, höjd: 77
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2014
kl 20:01:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 19:37:54
1
200 kr
26/4 12:12:31
2
200 kr
28/4 17:23:20
3
250 kr
28/4 19:31:04
4
500 kr
28/4 19:37:29
3
400 kr
28/4 19:38:32
3
500 kr
28/4 19:40:25
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 890 6085
Spegel
mahognyram, höjd: 77
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 19:37:54 | 1 | 200 kr |
26/4 12:12:31 | 2 | 200 kr |
28/4 17:23:20 | 3 | 250 kr |
28/4 19:31:04 | 4 | 500 kr |
28/4 19:37:29 | 3 | 400 kr |
28/4 19:38:32 | 3 | 500 kr |
28/4 19:40:25 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahognyram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57