![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14609398
*
nr 1460 9398
Spegel
Sengustaviansk, med bemålning, 74x34 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2022
kl 21:01:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/4 13:45:59
1
1.200 kr
10/4 17:28:43
2
1.000 kr
10/4 17:28:43
1
1.100 kr (Budbetjänt)
10/4 17:30:08
2
1.500 kr
11/4 11:18:38
1
1.500 kr
11/4 11:18:38
2
1.500 kr (Budbetjänt)
11/4 12:45:07
1
1.600 kr
11/4 20:52:05
3
Vinnande bud
11/4 20:56:05
4
1.800 kr
11/4 20:56:05
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålning sengustaviansk spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1460 9398
Spegel
Sengustaviansk, med bemålning, 74x34 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/4 13:45:59 | 1 | 1.200 kr |
10/4 17:28:43 | 2 | 1.000 kr |
10/4 17:28:43 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
10/4 17:30:08 | 2 | 1.500 kr |
11/4 11:18:38 | 1 | 1.500 kr |
11/4 11:18:38 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
11/4 12:45:07 | 1 | 1.600 kr |
11/4 20:52:05 | 3 | Vinnande bud |
11/4 20:56:05 | 4 | 1.800 kr |
11/4 20:56:05 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålning sengustaviansk spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23