KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14608126
*
nr 1460 8126
Arvid Andersson
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Rådjur. Signerad. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 88x77 cm
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2022
kl 18:51:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 17:48:06
1
300 kr
10/4 22:09:12
2
400 kr
11/4 11:23:20
3
500 kr
11/4 18:14:16
2
500 kr
11/4 18:14:16
3
500 kr (Budbetjänt)
11/4 18:15:12
2
600 kr
11/4 18:18:10
3
900 kr
11/4 18:35:57
1
900 kr
11/4 18:35:57
3
900 kr (Budbetjänt)
11/4 18:46:23
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid andersson djur djurmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Arvid Andersson
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Läs om budbetjänten
nr 1460 8126
Arvid Andersson
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Rådjur. Signerad. Olja på duk, 72x60, yttermått inklusive ram: 88x77 cm
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 17:48:06 | 1 | 300 kr |
10/4 22:09:12 | 2 | 400 kr |
11/4 11:23:20 | 3 | 500 kr |
11/4 18:14:16 | 2 | 500 kr |
11/4 18:14:16 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
11/4 18:15:12 | 2 | 600 kr |
11/4 18:18:10 | 3 | 900 kr |
11/4 18:35:57 | 1 | 900 kr |
11/4 18:35:57 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
11/4 18:46:23 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid andersson djur djurmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43