ART / Etchings etc / Etching 13909293
*
nr 1390 9293
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 'Faksimiltryck', Svanen, 25x18, tym: 29x21,
ETCHING, "Faksimiltryck", Svanen, 25x18, yttermått inklusive ram: 29x21 cm. Ej signerad
Anders Zorn, born 1860, dead 1920, Swedish painter.
Estimate:
700
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday April 12 2021
at 18:55:44
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/4 07:48:01
1
300 kr
10/4 17:16:51
2
450 kr
10/4 22:03:03
3
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn ej signerad etsning etsningar grafik svanen svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
-
5303 ETCHING
Carl Larsson (1853-1919), Sweden. Signed, 'den gla..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:17
-
5215 ETCHING
Evert Lundquist (1904-1994), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 18:02
*
Anders Zorn
Anders Zorn, born 1860, dead 1920, Swedish painter.
nr 1390 9293
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 'Faksimiltryck', Svanen, 25x18, tym: 29x21,
ETCHING, "Faksimiltryck", Svanen, 25x18, yttermått inklusive ram: 29x21 cm. Ej signerad
Anders Zorn, born 1860, dead 1920, Swedish painter.
Estimate: | 700 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday April 12 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/4 07:48:01 | 1 | 300 kr |
10/4 17:16:51 | 2 | 450 kr |
10/4 22:03:03 | 3 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn ej signerad etsning etsningar grafik svanen svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
-
5303 ETCHING
Carl Larsson (1853-1919), Sweden. Signed, 'den gla..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:17 -
5215 ETCHING
Evert Lundquist (1904-1994), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 18:02