KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14456037
*
nr 1445 6037
Bertil Weström
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, Buskage. Signerad, daterad -79. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 29x29 cm
Bertil Weström, svensk bildkonstnär född 1928.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 20:03:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/1 19:44:31
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil weström buskage olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
*
Bertil Weström
Bertil Weström, svensk bildkonstnär född 1928.
nr 1445 6037
Bertil Weström
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, Buskage. Signerad, daterad -79. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 29x29 cm
Bertil Weström, svensk bildkonstnär född 1928.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/1 19:44:31 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil weström buskage olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43