ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5624324
*
nr 562 4324
Spegel
med hylla, teak, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 januari 2009
kl 19:42:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 16:07:33
1
100 kr
23/1 13:53:00
2
200 kr
23/1 20:07:53
3
250 kr
23/1 20:41:19
4
300 kr
26/1 13:01:44
3
350 kr
26/1 15:49:44
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 562 4324
Spegel
med hylla, teak, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 16:07:33 | 1 | 100 kr |
23/1 13:53:00 | 2 | 200 kr |
23/1 20:07:53 | 3 | 250 kr |
23/1 20:41:19 | 4 | 300 kr |
26/1 13:01:44 | 3 | 350 kr |
26/1 15:49:44 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53