![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 3478334
*
nr 347 8334
VASE
Lenght: ()
keramik, England, 1800-tal H.30
Estimate:
100
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday February 14 2005
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/2 20:59:09
1
100 kr
14/2 07:01:45
2
150 kr
14/2 15:55:53
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa keramik vas
-
6324 ART GLASS
2 parts, vases, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:16
-
6424 VASES
3 pcs, cut glass. Bland annat Vicke Lindstrand, Ko..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:59
*
VASE
nr 347 8334
VASE
Lenght: ()
keramik, England, 1800-tal H.30
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday February 14 2005 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/2 20:59:09 | 1 | 100 kr |
14/2 07:01:45 | 2 | 150 kr |
14/2 15:55:53 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa keramik vas
-
6324 ART GLASS
2 parts, vases, gröntonat glas, Holmegaard & Orref..//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 18:16 -
6424 VASES
3 pcs, cut glass. Bland annat Vicke Lindstrand, Ko..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:59