KONST / Litografier / Färglitografi 14954101
nr 1495 4101
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 208/360, "mexikanska fiskare". Färglitografi, bildmått: 35x65cm, yttermått inklusive ram: 55x78cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 20:28:47
100 kr
150 kr
250 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman