![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15243080
*
nr 1524 3080
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2023
kl 20:13:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 20:48:33
1
1.000 kr
26/2 09:58:47
2
1.500 kr
27/2 19:15:02
2
1.700 kr
27/2 19:15:27
2
1.700 kr
27/2 19:57:15
3
1.300 kr
27/2 19:57:15
2
1.400 kr (Budbetjänt)
27/2 19:57:37
3
1.500 kr
27/2 19:57:37
2
1.600 kr (Budbetjänt)
27/2 19:58:20
3
1.700 kr
27/2 19:58:20
2
1.700 kr (Budbetjänt)
27/2 19:59:00
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Läs mer om Margareta Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med blommor margareta wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
*
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Margareta Wallin
nr 1524 3080
Margareta Wallin
(1912-1992), Sverige
Oljemålning, Flicka med blommor. Signerad. Olja på duk, 82x90 cm, yttermått inklusive ram: 86x96 cm
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 20:48:33 | 1 | 1.000 kr |
26/2 09:58:47 | 2 | 1.500 kr |
27/2 19:15:02 | 2 | 1.700 kr |
27/2 19:15:27 | 2 | 1.700 kr |
27/2 19:57:15 | 3 | 1.300 kr |
27/2 19:57:15 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
27/2 19:57:37 | 3 | 1.500 kr |
27/2 19:57:37 | 2 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
27/2 19:58:20 | 3 | 1.700 kr |
27/2 19:58:20 | 2 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
27/2 19:59:00 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Margareta Wallin
Margareta Wallin, svensk bildkonstnär född 1912, död 1992.Läs mer om Margareta Wallin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: flicka med blommor margareta wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43