![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7322155
*
nr 732 2155
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Träsnitt, 4 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), -73, motivets mått: 15 x 17 ca
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2011
kl 17:16:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 17:45:42
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
6442 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:57
*
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
nr 732 2155
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Träsnitt, 4 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), -73, motivets mått: 15 x 17 ca
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 17:45:42 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nisse Zetterberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
6442 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:57