ART / Lithographs / Silkscreen 16119198
*
nr 1611 9198
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996). Signed, Silkscreen, med dedikation a tergo, unframed, 15x10,
Pierre Olofsson (1921-1996). Signerad, Silkscreen, med dedikation a tergo, oramat löst blad, 15x10 cm
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday April 8 2024
at 20:53:27
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/4 14:16:43
1
300 kr
8/4 20:48:27
2
Vinnande bud
- Artist/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation a tergo litografier oramat löst blad pierre olofsson serigrafi silkscreen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1013 SILKSCREEN
Victor Vasarely (1906-1997), Hungary. Signerad 26/..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:15
*
Pierre Olofsson
Read more about Pierre Olofsson
nr 1611 9198
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996). Signed, Silkscreen, med dedikation a tergo, unframed, 15x10,
Pierre Olofsson (1921-1996). Signerad, Silkscreen, med dedikation a tergo, oramat löst blad, 15x10 cm
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday April 8 2024 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
7/4 14:16:43 | 1 | 300 kr |
8/4 20:48:27 | 2 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Read more about Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation a tergo litografier oramat löst blad pierre olofsson serigrafi silkscreen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1013 SILKSCREEN
Victor Vasarely (1906-1997), Hungary. Signerad 26/..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:15