KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16118024
*
nr 1611 8024
Alessandro Rhodin
(1897-1971), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 32x51 cm
Kondition: slitage
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2024
kl 19:22:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 10:24:24
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alessandro Rhodin
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Läs mer om Alessandro Rhodin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alessandro rhodin olja olja på duk oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Alessandro Rhodin
Kondition: slitage
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Läs mer om Alessandro Rhodin
nr 1611 8024
Alessandro Rhodin
(1897-1971), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad, daterad 1924. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 32x51 cm
Kondition: slitage
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/4 10:24:24 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alessandro Rhodin
Alessandro (Alexandro) Rhodin, svensk bildkonstnär född 1897 i Stockholm, död 1971.Läs mer om Alessandro Rhodin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alessandro rhodin olja olja på duk oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43