![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16171006
*
nr 1617 1006
Oljemålning
Johannes Herman Brandt (1850-1926). Signerad, daterad 1907, Bränningar. Olja på duk, 87x138 cm, yttermått inklusive ram: 113x165 cm
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:32:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 10:32:59
1
5.000 kr
24/4 22:50:48
2
5.200 kr
28/4 16:27:29
3
Vinnande bud
29/4 18:27:42
3
justering av budtak
- Klassiska
29 apr
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bränningar kust marin motiv med vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Oljemålning
Läs mer om Klassiska
nr 1617 1006
Oljemålning
Johannes Herman Brandt (1850-1926). Signerad, daterad 1907, Bränningar. Olja på duk, 87x138 cm, yttermått inklusive ram: 113x165 cm
Utrop: | 8.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 10:32:59 | 1 | 5.000 kr |
24/4 22:50:48 | 2 | 5.200 kr |
28/4 16:27:29 | 3 | Vinnande bud |
29/4 18:27:42 | 3 | justering av budtak |
- Klassiska
29 apr
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...![](/tema/themes/{95F26E95-B91C-478D-9795-EB4604E40862}_183x97.jpg)
Läs mer om Klassiska
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bränningar kust marin motiv med vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43