KONST / Litografier / Färglitografi 8203119
nr 820 3119
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), 24/360, signerad, 26x66
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 15 april 2013
kl 19:40:16
9/4 12:59:51
150 kr
10/4 09:55:00
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman