ART / Etchings etc / Colour etching 13614035
nr 1361 4035
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 67/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 67/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
SEK 400
Monday November 23 2020
at 20:33:56
300 kr
350 kr
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander