GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 12983422
*
nr 1298 3422
Servisdelar
7 delar, Vinranka, Gefle
Kondition: krackeleringar
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2019
kl 19:44:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 10:18:33
1
100 kr
15/12 20:49:57
2
150 kr
16/12 17:55:16
3
Vinnande bud
16/12 19:38:41
4
250 kr
16/12 19:38:41
3
300 kr (Budbetjänt)
16/12 19:39:51
4
350 kr
16/12 19:39:51
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
8158 Glasservisdelar
8+ 8+ st. Höjd: 11,5-13,5
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 18:46
-
9050 Kaffekoppar
17 st, Scherzer, 1970-tal
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:51
*
Servisdelar
Kondition: krackeleringar
Läs om budbetjänten
nr 1298 3422
Servisdelar
7 delar, Vinranka, Gefle
Kondition: krackeleringar
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 10:18:33 | 1 | 100 kr |
15/12 20:49:57 | 2 | 150 kr |
16/12 17:55:16 | 3 | Vinnande bud |
16/12 19:38:41 | 4 | 250 kr |
16/12 19:38:41 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
16/12 19:39:51 | 4 | 350 kr |
16/12 19:39:51 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
8158 Glasservisdelar
8+ 8+ st. Höjd: 11,5-13,5
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 18:46 -
9050 Kaffekoppar
17 st, Scherzer, 1970-tal
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:51