ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14456116
*
nr 1445 6116
Spegel
Blyinfattat glas, 97x40 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 19:55:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 16:06:30
1
100 kr
30/1 20:40:46
2
150 kr
31/1 10:18:19
3
250 kr
31/1 11:24:23
1
250 kr
31/1 11:24:23
3
250 kr (Budbetjänt)
31/1 11:25:04
1
300 kr
31/1 16:38:59
4
500 kr
31/1 18:42:05
2
400 kr
31/1 18:42:05
4
450 kr (Budbetjänt)
31/1 18:43:41
2
500 kr
31/1 18:43:41
4
500 kr (Budbetjänt)
31/1 19:50:14
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1445 6116
Spegel
Blyinfattat glas, 97x40 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 16:06:30 | 1 | 100 kr |
30/1 20:40:46 | 2 | 150 kr |
31/1 10:18:19 | 3 | 250 kr |
31/1 11:24:23 | 1 | 250 kr |
31/1 11:24:23 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
31/1 11:25:04 | 1 | 300 kr |
31/1 16:38:59 | 4 | 500 kr |
31/1 18:42:05 | 2 | 400 kr |
31/1 18:42:05 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
31/1 18:43:41 | 2 | 500 kr |
31/1 18:43:41 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
31/1 19:50:14 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattat glas spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23