KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13182031
nr 1318 2031
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, 1981. Signerad, numrerad PT V/V, etsning + handkolorering. Motivet: ca 11x8 cm. Bladets mått: 50x40, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 6 april 2020
kl 19:10:09
300 kr
350 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund