SILVER & METAL / Silver / Ashtray 15628120
nr 1562 8120
ASHTRAY
+ fat + napkin ring, 3 pcs, silver, Ett fat med Monogram FGB, proveniens Frans G Bengtsson. Length: 10 cm, diameter: 435-9, 5, weight: 135g,
+ fat + servettring, 3 delar, silver, Ett fat med Monogram FGB, proveniens Frans G Bengtsson. Längd: 10 cm, diameter: 435-9,5, vikt: 135g
700
SEK 700
Monday September 11 2023
at 18:53:23
600 kr
600 kr
600 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver