![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9658404
*
nr 965 8404
Spegel
Rund, Mässing, diameter: 65 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 19:35:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 12:46:34
1
200 kr
27/5 22:48:32
2
200 kr
27/5 22:48:32
1
200 kr (Budbetjänt)
27/5 22:48:42
2
250 kr
28/5 09:29:56
1
450 kr
29/5 15:04:00
3
400 kr
29/5 15:04:00
1
450 kr (Budbetjänt)
1/6 19:00:35
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing rund spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 965 8404
Spegel
Rund, Mässing, diameter: 65 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/5 12:46:34 | 1 | 200 kr |
27/5 22:48:32 | 2 | 200 kr |
27/5 22:48:32 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
27/5 22:48:42 | 2 | 250 kr |
28/5 09:29:56 | 1 | 450 kr |
29/5 15:04:00 | 3 | 400 kr |
29/5 15:04:00 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
1/6 19:00:35 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall mässing rund spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57