KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7821085
*
nr 782 1085
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), -53, 42/45, interiör, motivets mått: 24 x 21
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 17:57:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 21:14:30
1
Vinnande bud
8/10 16:43:05
2
650 kr
8/10 16:44:00
2
750 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik interiör svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
nr 782 1085
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), -53, 42/45, interiör, motivets mått: 24 x 21
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 21:14:30 | 1 | Vinnande bud |
8/10 16:43:05 | 2 | 650 kr |
8/10 16:44:00 | 2 | 750 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik interiör svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02