ART / Etchings etc / Colour etching 13162189
nr 1316 2189
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Sten Eklund (1942-2009), Sweden. Signed, dated -81, numbered 37/50. Handkolorerad etsning. Unframed. Subject: 11x8 cm,
COLOUR ETCHING, Signerad, daterad -81, numrerad 37/50. Handkolorerad etsning. Oramat löst blad. Motivet: 11x8 cm
Sten Eklund, Swedish painter and printmaker born 1942 in Uppsala, dead 2009 .
700
SEK 900
Monday Mars 30 2020
at 20:24:19
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Robot)
600 kr
700 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Robot)
Sten Eklund
Read more about Sten Eklund