KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13766512
nr 1376 6512
Staffan Hallström
(1914-1976), Sverige
Blandteknik, Färglitografi + krita, "Drömmörk om Minotaurus". Signerad, numrerad 1/10. Motivet: 69x52 cm, yttermått inklusive ram: 82x67 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:04:58
1/2 17:03:13
Staffan Hallström
Läs mer om Staffan Hallström