ART / Lithographs / Litograph in colors 12757246
*
nr 1275 7246
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Östermalmshallen, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), signed. Subject: 37, 5x54, 5,
LITOGRAPH IN COLORS, Östermalmshallen, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 37,5x54,5 cm
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Droit De Suite
Estimate:
3000
Sold:
SEK 2600
Auction date:
Monday September 16 2019
at 18:19:57
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/9 13:51:08
1
2.400 kr
15/9 22:20:33
2
Vinnande bud
16/9 17:24:40
2
justering av budtak
- Artist/Designer
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Read more about Bert Håge Häverö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert håge häverö ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige östermalm östermalms saluhall östermalmshallen
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
in two days
1 juli at 20:47
-
6411 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signed, numbered 329..//
Auction ends
in two days
1 juli at 18:12
*
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Read more about Bert Håge Häverö
nr 1275 7246
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Östermalmshallen, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), signed. Subject: 37, 5x54, 5,
LITOGRAPH IN COLORS, Östermalmshallen, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Signerad. Motivet: 37,5x54,5 cm
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 3000 |
Sold: | SEK 2600 |
Auction date: |
Monday September 16 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/9 13:51:08 | 1 | 2.400 kr |
15/9 22:20:33 | 2 | Vinnande bud |
16/9 17:24:40 | 2 | justering av budtak |
- Artist/Designer
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, Swedish painter, born 1932, dead 2014.Read more about Bert Håge Häverö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert håge häverö ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige östermalm östermalms saluhall östermalmshallen
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
in two days
1 juli at 20:47 -
6411 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signed, numbered 329..//
Auction ends
in two days
1 juli at 18:12