FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 9042168
*
nr 904 2168
CHAIRS
6 parts, olika, wear.
6 st, olika
Condition: slitage
Estimate:
800
Sold:
SEK 1200
Auction date:
Monday August 4 2014
at 20:34:33
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/7 00:12:03
1
600 kr
3/8 22:30:03
2
Vinnande bud
4/8 16:59:17
1
900 kr
4/8 18:55:40
2
justering av budtak
4/8 20:28:56
3
1.100 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar olika stol stolar
-
6157 Däcksstol
Teak+ footstool, dyna.
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:07
-
6288 EMMA CHAIR
plush, wear.
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:54
-
4257 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Wear.
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:06
-
6290 ARMCHAIR
Grå velourklädsel,
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:42
-
5090 ARMCHAIR
Howard modell,
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:31
-
6077 ARMCHAIR
Seat-up, OH Sjögren, Tranås, benställning i björk,..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:54
*
CHAIRS
Condition: slitage
nr 904 2168
CHAIRS
6 parts, olika, wear.
6 st, olika
Condition: slitage
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 1200 |
Auction date: |
Monday August 4 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/7 00:12:03 | 1 | 600 kr |
3/8 22:30:03 | 2 | Vinnande bud |
4/8 16:59:17 | 1 | 900 kr |
4/8 18:55:40 | 2 | justering av budtak |
4/8 20:28:56 | 3 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar olika stol stolar
-
6157 Däcksstol
Teak+ footstool, dyna.
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:07 -
6288 EMMA CHAIR
plush, wear.
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:54 -
4257 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Wear.
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:06
-
6290 ARMCHAIR
Grå velourklädsel,
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:42 -
5090 ARMCHAIR
Howard modell,
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:31 -
6077 ARMCHAIR
Seat-up, OH Sjögren, Tranås, benställning i björk,..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:54