KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7245646
*
nr 724 5646
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färgetsning, Igge Karlsson (f. 1932), PT, motivets mått: 35x49
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2011
kl 19:13:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 19:06:27
1
100 kr
3/11 00:15:13
2
200 kr
3/11 23:39:26
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik igge karlsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:02
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
*
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs mer om Igge Karlsson
nr 724 5646
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Färgetsning, Igge Karlsson (f. 1932), PT, motivets mått: 35x49
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 19:06:27 | 1 | 100 kr |
3/11 00:15:13 | 2 | 200 kr |
3/11 23:39:26 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik igge karlsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:02 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07