![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 11277359
*
nr 1127 7359
Sven Revold
(1919-1988), Norge
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Kondition: saknar glas
Sven Revold, norsk bildkonstnär född 1919, död 1988.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2017
kl 19:29:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/8 23:07:33
1
150 kr
4/9 19:24:25
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sven revold vatten
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Sven Revold
Kondition: saknar glas
Sven Revold, norsk bildkonstnär född 1919, död 1988.
nr 1127 7359
Sven Revold
(1919-1988), Norge
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Kondition: saknar glas
Sven Revold, norsk bildkonstnär född 1919, död 1988.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/8 23:07:33 | 1 | 150 kr |
4/9 19:24:25 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sven revold vatten
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12