![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14087089
*
nr 1408 7089
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 20:12:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 17:53:04
1
Vinnande bud
19/7 17:53:32
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Esaias Thorén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad esaias thorén färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Esaias Thorén
nr 1408 7089
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/7 17:53:04 | 1 | Vinnande bud |
19/7 17:53:32 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Esaias Thorén
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Esaias Thorén
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad esaias thorén färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12