![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 10615569
*
nr 1061 5569
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Färglitografi, Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått: 73x62
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2016
kl 18:12:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 19:20:57
1
150 kr
9/10 22:53:51
2
150 kr
9/10 22:53:51
1
150 kr (Budbetjänt)
9/10 22:54:53
2
200 kr
10/10 17:18:13
3
300 kr
10/10 17:57:43
4
400 kr
10/10 17:58:58
3
450 kr
10/10 18:02:56
4
600 kr
10/10 18:07:06
3
Vinnande bud
10/10 18:08:02
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Erik H Olson
nr 1061 5569
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Färglitografi, Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått: 73x62
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 19:20:57 | 1 | 150 kr |
9/10 22:53:51 | 2 | 150 kr |
9/10 22:53:51 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
9/10 22:54:53 | 2 | 200 kr |
10/10 17:18:13 | 3 | 300 kr |
10/10 17:57:43 | 4 | 400 kr |
10/10 17:58:58 | 3 | 450 kr |
10/10 18:02:56 | 4 | 600 kr |
10/10 18:07:06 | 3 | Vinnande bud |
10/10 18:08:02 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.Läs mer om Erik H Olson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12