KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7222082
*
nr 722 2082
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Akvarell, Tage Hedqvist (1909-1997), -52, segelbåtar, 25x35
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 17:37:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 20:02:44
1
100 kr
31/10 17:32:10
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Tage Hedqvist
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Tage Hedqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige tage hedqvist vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20
*
Tage Hedqvist
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Tage Hedqvist
nr 722 2082
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Akvarell, Tage Hedqvist (1909-1997), -52, segelbåtar, 25x35
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 20:02:44 | 1 | 100 kr |
31/10 17:32:10 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Tage Hedqvist
Tage Hedqvist, född 1909 i PiteÃ¥, död 1997, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Tage Hedqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor svensk konstnär svenska konstnärer sverige tage hedqvist vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20