KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087226
*
nr 1408 7226
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, "Sommar vid Sofia". Stockholmsmotiv, Bergsprängargränd. Signerad, daterad -95. Olja på duk, 61x76, yttermått inklusive ram: 69x84 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 20:44:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/7 10:20:20
1
300 kr
13/7 08:47:11
2
600 kr
19/7 20:12:57
3
500 kr
19/7 20:12:57
2
600 kr (Budbetjänt)
19/7 20:30:05
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bergsprängargränd maria boczewska motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning poland polen polish polsk stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Maria Boczewska
nr 1408 7226
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Oljemålning, "Sommar vid Sofia". Stockholmsmotiv, Bergsprängargränd. Signerad, daterad -95. Olja på duk, 61x76, yttermått inklusive ram: 69x84 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/7 10:20:20 | 1 | 300 kr |
13/7 08:47:11 | 2 | 600 kr |
19/7 20:12:57 | 3 | 500 kr |
19/7 20:12:57 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
19/7 20:30:05 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Boczewska
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.Läs mer om Maria Boczewska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bergsprängargränd maria boczewska motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning poland polen polish polsk stockholm stockholmsmotiv svensk sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43