KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15144217
*
nr 1514 4217
Isto Jakola
(f. 1940), Finland
Oljemålning, "Målning". Signerad, daterad -81. Olja på duk, 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 24x30 cm
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2023
kl 18:23:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 18:03:49
1
300 kr
9/1 18:10:23
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland isto jakola norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:44
-
8111 Oljemålning
Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Hus. Signerad. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:45
-
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:50
-
9096 Oljemålning
Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Signerad, fjäll..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:38
-
8328 Oljemålning
Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:07
-
8137 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, ku..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42
*
Isto Jakola
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
nr 1514 4217
Isto Jakola
(f. 1940), Finland
Oljemålning, "Målning". Signerad, daterad -81. Olja på duk, 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 24x30 cm
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 18:03:49 | 1 | 300 kr |
9/1 18:10:23 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland isto jakola norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
9253 Oljemålning
Anders Adelgren (f. 1953), Sverige. Signerad, abst..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:44 -
8111 Oljemålning
Arne Aspelin (1911-1990), Sverige. Hus. Signerad. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:45 -
1009 Oljemålning
Artur Bianchini (1869-1955), Sverige. Skärgårdstal..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
30 sept kl 20:50
-
9096 Oljemålning
Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Signerad, fjäll..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:38 -
8328 Oljemålning
Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:07 -
8137 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Signerad, ku..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:42