![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14222098
*
nr 1422 2098
Leif Nielsen
(1920-2004), Danmark
Vid Nybroviken. Signerad, numrerad 22/47, daterad 1983. Färglitografi, bildmått: 64x48, yttermått inklusive ram: 84x65 cm
Leif Nielsen, dansk bildkonstnär född 1920, död 2004 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 20:12:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 19:36:38
1
Vinnande bud
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik leif nielsen litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
*
Leif Nielsen
Leif Nielsen, dansk bildkonstnär född 1920, död 2004 .
Läs mer om Stockholm
nr 1422 2098
Leif Nielsen
(1920-2004), Danmark
Vid Nybroviken. Signerad, numrerad 22/47, daterad 1983. Färglitografi, bildmått: 64x48, yttermått inklusive ram: 84x65 cm
Leif Nielsen, dansk bildkonstnär född 1920, död 2004 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 19:36:38 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...![](/tema/themes/{B33AD6B5-BADB-4796-8B9E-E32BEC4E9777}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik leif nielsen litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12