ART / Lithographs / Litograph 7931541
nr 793 1541
Hjördis Lindblad
(1909-1971), Sverige
Hjördis Lindblad (1909-1971), signerad-57, subject size: 60x46,
LITOGRAPH (F), Hjördis Lindblad (1909-1971), signerad-57, motivets mått: 60x46
Hjördis Lindblad, Swedish painter, born 1909, dead 1971.
300
Monday November 26 2012
at 19:52:38
Hjördis Lindblad
Read more about Hjördis Lindblad