![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 7539073
*
nr 753 9073
Skålfat
keramik, Bornholm, 1950-tal, dia 29
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 17:41:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 17:35:45
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm keramik skålfat
-
6454 Skålfat
Aldo Londi (1911-2003), Italien. Italien. Diameter..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:51
-
6052 Skålfat
Kina, Blåvitt kompaniporslin. Diameter: 20 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:52
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:16
-
6418 Skålfat
Meissen, Dia 31. Höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:57
*
Skålfat
nr 753 9073
Skålfat
keramik, Bornholm, 1950-tal, dia 29
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 17:35:45 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm keramik skålfat
-
6454 Skålfat
Aldo Londi (1911-2003), Italien. Italien. Diameter..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:51 -
6052 Skålfat
Kina, Blåvitt kompaniporslin. Diameter: 20 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:52 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:16
-
6418 Skålfat
Meissen, Dia 31. Höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:57