![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13035285
*
nr 1303 5285
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Oljemålning, Sydländsk man. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 78x57 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 18:52:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 15:43:34
1
300 kr
25/1 22:03:51
2
400 kr
27/1 04:28:24
3
400 kr
27/1 04:28:24
2
400 kr (Budbetjänt)
27/1 04:28:33
3
600 kr
27/1 14:05:24
4
Vinnande bud
27/1 18:47:10
5
800 kr
27/1 18:47:10
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav rudberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk man
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Läs om budbetjänten
nr 1303 5285
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Oljemålning, Sydländsk man. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 78x57 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 15:43:34 | 1 | 300 kr |
25/1 22:03:51 | 2 | 400 kr |
27/1 04:28:24 | 3 | 400 kr |
27/1 04:28:24 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
27/1 04:28:33 | 3 | 600 kr |
27/1 14:05:24 | 4 | Vinnande bud |
27/1 18:47:10 | 5 | 800 kr |
27/1 18:47:10 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav rudberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk man
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43