KONST / Litografier / Färglitografi 14034508
nr 1403 4508
Peter Freudenthal
(f. 1938), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 31/100, daterad 2007. Motivet: 60x41, yttermått inklusive ram: 79x57 cm
Peter Freudenthal, född 1938 i Norrköping, svensk grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 14 juni 2021
kl 18:19:59
13/6 20:11:03
300 kr
14/6 18:09:52
Peter Freudenthal
Läs mer om Peter Freudenthal