SILVER & METAL / Silver / Ströare 5486744
nr 548 6744
Ströare
Lenght: ()
silver, 1800-tal, ciselerade rokokoornament, graverad krona med monogram och årtal
1500
SEK 1000
Monday October 27 2008
at 16:00:00
27/10 15:33:50
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver