![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15629312
*
nr 1562 9312
MÃ¥rten Garbring
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 77, "Bohuslän". Olja på duk, 50x100 cm, yttermått inklusive ram: 70x120 cm
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 september 2023
kl 20:08:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 16:29:12
1
700 kr
11/9 20:03:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Garbring
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Läs mer om MÃ¥rten Garbring
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mårten garbring olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
MÃ¥rten Garbring
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Läs mer om MÃ¥rten Garbring
nr 1562 9312
MÃ¥rten Garbring
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 77, "Bohuslän". Olja på duk, 50x100 cm, yttermått inklusive ram: 70x120 cm
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/9 16:29:12 | 1 | 700 kr |
11/9 20:03:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Garbring
MÃ¥rten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk mÃ¥lare.Läs mer om MÃ¥rten Garbring
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mårten garbring olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43