KONST / Litografier / Grafiskt blad 13351059
*
nr 1335 1059
Taimi Borg
(f. 1941), Sverige
Grafiskt blad, "Skåne". Signerad, numrerad 9/30. Gicléetryck på duk. Motivet: 48x60cm, ej ramad, lös duk
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 19:59:38
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej ramad gicléetryck gicléetryck på duk litografier lös duk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige taimi borg
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Taimi Borg
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
nr 1335 1059
Taimi Borg
(f. 1941), Sverige
Grafiskt blad, "Skåne". Signerad, numrerad 9/30. Gicléetryck på duk. Motivet: 48x60cm, ej ramad, lös duk
Taimi Borg, svensk bildkonstnär född 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej ramad gicléetryck gicléetryck på duk litografier lös duk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige taimi borg
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12