KONST / Litografier / Färglitografi 13185394
nr 1318 5394
Ola Billgren
(1940-2001), Sverige
Färglitografi, Komposition med naken man. Signerad, daterad -71, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Oramat löst blad, bladets mått: 45x62 cm
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 6 april 2020
kl 18:01:23
700 kr
900 kr
1.000 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
2.000 kr
Ola Billgren
Läs mer om Ola Billgren