KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13824008
nr 1382 4008
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 25/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:08:43
100 kr
150 kr
200 kr
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander