KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13185398
nr 1318 5398
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 15/36, oramat löst blad, bladets mått: 66x50 cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 april 2020
kl 18:10:54
300 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Gisèle Celan-Lestrange
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange