ART / Lithographs / Litograph in colors 8315060
nr 831 5060
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Evy Låås (1923-1999), 1990, Kaktusar, 73/280, subject size: 53x50,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Evy Låås (1923-1999), 1990, Kaktusar, 73/280, motivets mått: 53x50
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
600
SEK 100
Monday June 3 2013
at 18:19:09
2/6 20:33:07
- Thema-auction
Jun 3
Evy Låås
Tema i juni är bildkonstnären och tecknaren Evy Låås.
Read more about Evy Låås
Evy Låås
Read more about Evy Låås