![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14957222
*
nr 1495 7222
Uno Svensson
(1929-2012), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -72. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 133x100 cm
Kondition: skadad duk
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2022
kl 19:18:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:15:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Uno Svensson
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Läs mer om Uno Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno svensson
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Uno Svensson
Kondition: skadad duk
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Läs mer om Uno Svensson
nr 1495 7222
Uno Svensson
(1929-2012), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -72. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 133x100 cm
Kondition: skadad duk
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 13:15:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Uno Svensson
Uno Svensson, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1929, död 2012.Läs mer om Uno Svensson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno svensson
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43