KONST / Litografier / Serigrafi 11031574
*
nr 1103 1574
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Serigrafi, Erik H Olson (1909-1995), 83/100, bladets mått: 60x67, löst blad
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 19:07:58
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson litografier löst blad serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
*
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Läs mer om Erik H Olson
nr 1103 1574
Erik H Olson
(1909-1995), Sverige
Serigrafi, Erik H Olson (1909-1995), 83/100, bladets mått: 60x67, löst blad
Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Konstnär/Designer
Erik H Olson
Erik H Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.Läs mer om Erik H Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson litografier löst blad serigrafi svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1013 Serigrafi
Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15