SILVER & METAL / Silver / Box 11919385
nr 1191 9385
BOX
silver, sköldpadd. Late 19th century. Dekor med fåglar. Length: 8 cm,
silver, sköldpadd. Sent 1800-tal. Dekor med fåglar. Längd: 8 cm
800
SEK 1100
Monday June 18 2018
at 20:09:10
300 kr
350 kr
500 kr
450 kr
500 kr (Robot)
800 kr
6
1.000 kr
1.000 kr
6
1.000 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver