![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8482316
*
nr 848 2316
Spegel
oval, höjd: 88 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2013
kl 19:46:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 16:32:07
1
100 kr
23/9 18:55:24
2
200 kr
23/9 19:19:50
3
250 kr
23/9 19:28:19
4
300 kr
23/9 19:41:03
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 848 2316
Spegel
oval, höjd: 88 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 16:32:07 | 1 | 100 kr |
23/9 18:55:24 | 2 | 200 kr |
23/9 19:19:50 | 3 | 250 kr |
23/9 19:28:19 | 4 | 300 kr |
23/9 19:41:03 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23